Dom czy warto kupować od dewelopera

Prawie każdy z nas, kto zamierza zamieszkać we własnym domu, staje przed trudnym wyborem:

budować samodzielnie, czy kupić gotowy od dewelopera?

Jednym z najważniejszych czynników przy podjęciu tej decyzji jest cena. Bardzo ważne jest  w jakim stopniu ceny domów na rynku nieruchomości odbiegają od kosztów ich budowy? Czy zawsze dom od dewelopera będzie droższy i czy będzie odpowiednio wykonany?

Dom deweloperski

Oferty deweloperów skierowane są do ludzi, którzy nie chcą angażować się w budowę domu. Osoby takie mogą szukać domu z drugiej ręki albo nowego od dewelopera. Paradoksalnie dom od dewelopera może okazać się tańszy niż jego samodzielna budowa. Wynika to z faktu, że koszty dewelopera przy budowie wielu budynków są niższe. Ale decydujące znaczenie ma tu koszt zakupu ziemi ze względu na jej lokalizację.

Największymi zaletami domów deweloperskich jest to, że nie musimy troszczyć się i pilnować placu budowy no i bardzo ważne u dewelopera możemy liczyć na znacznie krótszy czas budowy domu. Biorąc pod uwagę bardzo duży asortyment domów deweloperskich, wiele osób bez chwili zastanowienia wybiera tę opcję. Pozbywając się problemów związanych z  terminowością wykonywanych prac, potrzebą doglądania postępu prac na budowie. W zamian za oszczędzenie klientowi czasu i nerwów, deweloper często podwyższa cenę ale biorąc pod uwagę elementy, na których deweloperzy mogą zaoszczędzić ceny domów deweloperskich nie koniecznie muszą być wyższe.

Dom budowany samodzielnie

Samodzielna budowa domu nie oznacza to pracę fizyczną na budowie, wiąże się to bardziej ze skupieniem się na doborze podwykonawców, zakupie materiałów budowlanych, pilnowanie aby wszystko było zgodnie z naszym życzeniem. Wiele osób decyduje się na samodzielną budowę domu kierując się chęcią zaoszczędzenia pieniędzy oraz coraz częściej zbudowaniem domu dokładnie takiego jaki sobie wymarzyli. Taka opcja jest jak najbardziej skierowana do ludzi, którzy są w stanie poświęcić swój czas i chcą samodzielnie decydować i pilnować kolejnych etapów budowy. Jeśli chcemy aby nasz dom nie był taki sam jak sąsiada, co jest nieuniknione podczas budowy osiedli domków deweloperskich pamiętajmy aby wyszukać lub zlecić indywidualny projekt domu. Architekt jest w stanie spełnić nasze najskrytsze marzenia, dzięki temu potrafią powstać naprawdę cudowne projekty dostosowane do naszych potrzeb oraz warunków związanych z lokalizacją inwestycji.

nowe domki jednorodzinne

koszalin domy

 

 

 

 

 

 

 

Decydując się na inwestycję w swój własny dom bardzo dobrze jest zapoznać się z ofertą domów jaka jest aktualnie dostępna na rynku z drugiej ręki. Wśród agencji nieruchomości jest to bardzo dobrze rozwinięta gałąź. Ludzie coraz częściej zmieniają domy na większe, mniejsze lub ze względu na pracę lokalizację, dzieci itp.

Osobiście poszukiwałem domu w Koszalinie najlepiej już wykończonego w bardzo dobrym stanie. Z pomocą jednej z agencji udało mi się znaleźć kilka świetnych ofert. Co skłoniło mnie do rezygnacji z samodzielnej budowy domu.

Lokalizacja działki

Bez względu na to czy decydujemy się na samodzielną budowę domu czy na zakup gotowej inwestycji deweloperskiej bardzo ważna jest lokalizacja i układ działki. Pamiętajmy aby zwrócić uwagę na usytuowanie wjazdu na teren działki czy jest on od strony południa czy zachodu. Warto zwrócić również uwagę na położenie nieruchomości względem szosy czy dojazd do działki jest łaty czy skazani jesteśmy na jazdę długą polną drogą.