Kupujemy dom deweloperski

Domy deweloperskie są najlepszą ofertą dla ludzi którzy nie mają za dużo czasu na szukanie działki, ekipy budowlanej i projektu. Są idealnym rozwiązaniem dla ludzi chcących nowym domu, który nie wymaga remontów i daje pewność jakości na wiele lat. Dom deweloperski może być świetnym zakupem ale należy pamiętać aby dopilnować kilku ważnych punktów dotyczących kwestii technicznej i prawnej zakupu. 

Kredyt na dom

W banku lub u pośrednika możemy rozpocząć starania o kredyt jeszcze przed podpisaniem Umowy z deweloperem. Warto wcześniej sprawdzić naszą zdolność kredytową. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów i nieporozumień przy późniejszym zakupie domu. Po tym jak mamy potwierdzenie naszej zdolności kredytowej z banku możemy już podpisać umowę z deweloperem. Umowa zawarta z deweloperem jest niezbędna do uzyskania kredytu.

Lokalizacja domu

Po otrzymaniu pełnych informacji od sprzedawcy warto osobiście sprawdzić lokalizację. Sprawdźmy jak wygląda komunikacja w danym rejonie, czy nie będzie problemu z transportem dzieci do szkoły. Sprawdź też jakość otoczenia. Warto zwrócić uwagę na pobliski las, łąkę, rzekę, jezioro, park, ścieżki spacerowe i rowerowe. Uważać trzeba na pobliską lokalizację uciążliwych obiektów lub miejsc (schronisko dla zwierząt, jakaś farma, zakład przemysłowy, wysypiska śmieci itp)

Plany zagospodarowania gminy

Przed zakupem domu warto zapoznać się z planami zagospodarowania w Urzędzie Gminy. Dzięki temu możemy być pewni, że obecny widok z okien naszego domu pozostanie bez zmian. Jeśli liczymy na ciszę i spokój możemy się upewnić czy za kilka lat gmina nie ma w planach budowy autostrady blisko naszego domu lub jakiejś obwodnicy. Wszystkie plany zagospodarowania możemy znaleźć w internecie na stronach gminy, wojewody lub urzędu miasta.

Przed zakupem domu na jednym z nowych osiedli domków jednorodzinnych warto również zapoznać się z planami zagospodarowania całego osiedla. Wszystkie takie informacje można znaleźć w projekcie zagospodarowania przestrzennego, który jest częścią projektu budowlanego.

Sprawdź wiarygodność dewelopera

Przed decyzją wyboru domu warto zapoznać się z poprzednimi inwestycjami wykonanymi przez tego samego dewelopera. Sprawdźmy jakoś wykonania, opinie o rzetelności wykonania i terminach realizacji.

Informacje od dewelopera

Od dewelopera przed podpisaniem umowy warto uzyskać pełną kartę standardów materiałowych oraz listę wyposażenia domu. Obecnie każdy deweloper zobowiązany jest ustawą do przedstawiania prospektu informacyjnego, z którego otrzymamy odpowiedzi na nasze pytania.